tibby has logged 35 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Haunting on Fraternity Row

Haunting on Fraternity Row

2018
×
½
Edit this entry  
27
WNUF Halloween Special

WNUF Halloween Special

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
Read the review Edit this entry  
20
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hello Mary Lou: Prom Night II

Hello Mary Lou: Prom Night II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cursed

Cursed

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Scooby-Doo Project

The Scooby-Doo Project

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cube

Cube

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry