Sort by

tibby has logged 225 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Desperate Widows

Desperate Widows

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Toxic Slime Creature

The Toxic Slime Creature

1982
×
Read the review Edit this entry  
23
Christmas Mail

Christmas Mail

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Alone for Christmas

Alone for Christmas

2013
×
Read the review Edit this entry  
22
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
12 Dog Days Till Christmas

12 Dog Days Till Christmas

2014
×
Read the review Edit this entry  
22
Cruel Fixation

Cruel Fixation

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Gingerdead Man

The Gingerdead Man

2005
×
Read the review Edit this entry  
17
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
Smiley

Smiley

2012
×
Read the review Edit this entry  
09
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Nightmares in Red, White and Blue

Nightmares in Red, White and Blue

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Family for Christmas

Family for Christmas

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Undercover Cheerleader

Undercover Cheerleader

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nanny Cam

Nanny Cam

2014
×
Read the review Edit this entry  
21
Friendship Never Dies

Friendship Never Dies

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Z-O-M-B-I-E-S

Z-O-M-B-I-E-S

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scales: Mermaids Are Real

Scales: Mermaids Are Real

2017
×
Read the review Edit this entry  
14
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Veronica

Veronica

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Amusement

Amusement

2008
×
Read the review Edit this entry  
01
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Urge to Kill

The Urge to Kill

1989
×
Read the review Edit this entry  
20
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Disgusting Spaceworms Eat Everyone!!

Disgusting Spaceworms Eat Everyone!!

1989
×
Read the review Edit this entry  
13
Polaroid

Polaroid

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spookley the Square Pumpkin

Spookley the Square Pumpkin

2004
×
Read the review Edit this entry