Sort by

tibby has logged 27 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Urge to Kill

The Urge to Kill

1989
×
Read the review Edit this entry  
20
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Disgusting Spaceworms Eat Everyone!!

Disgusting Spaceworms Eat Everyone!!

1989
×
Read the review Edit this entry  
13
Polaroid

Polaroid

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spookley the Square Pumpkin

Spookley the Square Pumpkin

2004
×
Read the review Edit this entry  
10
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Video Dead

The Video Dead

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
Read the review Edit this entry  
03
Bait

Bait

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ice Cream Man

Ice Cream Man

1995
×
Read the review Edit this entry  
01
Descendants 2

Descendants 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry