emma has logged 66 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
Read the review Edit this entry  
09
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ginger & Rosa

Ginger & Rosa

2012
×
Read the review Edit this entry  
01
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Grand Day Out

A Grand Day Out

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Martian

The Martian

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
St. Trinian's

St. Trinian's

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry