Sort by
  • Enola Holmes

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Chemical Hearts

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Babyteeth

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • Egg

    ★★★½

  • Out Stealing Horses

    ★★½

  • The Kindness of Strangers

    ★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★★

  • The Farewell

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★½

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

  • Trevor Noah: Son of Patricia

    ★★★½

  • The Princess Switch

  • The Holiday Calendar

    ★★½

  • Adam Sandler: 100% Fresh

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Wild Rose

  • Widows

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Free Solo

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★

  • First Man

    ★★★

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • The Darkest Minds

    ★★

  • Mission: Impossible – Fallout

    ★★★★½