emma has logged 31 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★½
Edit this entry  
26
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Key Largo

Key Largo

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dave Chappelle: The Age of Spin

Dave Chappelle: The Age of Spin

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Hannibal Buress: Hannibal Takes Edinburgh

Hannibal Buress: Hannibal Takes Edinburgh

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Neal Brennan: 3 Mics

Neal Brennan: 3 Mics

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Mike Birbiglia: My Girlfriend's Boyfriend

Mike Birbiglia: My Girlfriend's Boyfriend

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sleepwalk with Me

Sleepwalk with Me

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★
Edit this entry  
13
Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
Edit this entry  
12
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
King Kong

King Kong

1933
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Amy Schumer: Live at the Apollo

Amy Schumer: Live at the Apollo

2015
×
★★½
Edit this entry  
11
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
Amy Schumer: The Leather Special

Amy Schumer: The Leather Special

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Mike Birbiglia: My Girlfriend's Boyfriend

Mike Birbiglia: My Girlfriend's Boyfriend

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

Mike Birbiglia: Thank God for Jokes

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry