• South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • South Park: Post COVID

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Sing 2

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Cinderella

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Music

    ½

  • Long Toast

    ★★½

  • Dr. Seuss' The Grinch Musical

    ½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Prom

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Clouds

    ★★½

  • Hubie Halloween

  • Cherry Bomb

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Monday

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • Mainstream

    ★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★

  • The War with Grandpa

    ★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The Missing Pizza

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Out

    ★★★★

  • The Wrong Missy

  • Hollywood

    ★★★

  • Oh, Sorry

    ★★½

  • All the Bright Places

  • Onward

    ★★★

  • Z-O-M-B-I-E-S 2

    ★★½

  • 365 Days

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★½

  • Uncle Frank

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Cats

  • Wind

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★½

  • Frozen II

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Goldfinch

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Abominable

    ★★

  • Knives Out

    ★★½

  • K-12

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Aeronauts

    ★★★

  • Judy

    ★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Float

    ★★½