emma ✨ has logged 50 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
Read the review Edit this entry  
31
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Batman

Batman

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Monday

Monday

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Music

Music

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Peggy Sue Got Married

Peggy Sue Got Married

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Titanic: The Legend Goes On...

Titanic: The Legend Goes On...

2000
×
Read the review Edit this entry  
10
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Miss Spider's Sunny Patch Kids

Miss Spider's Sunny Patch Kids

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Three Stooges

The Three Stooges

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry