• Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • He's All That

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • LFG

    ★★★½

  • Lucy the Human Chimp

    ★★★

  • Thunder Force

  • Yes Day

  • Moxie

    ★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Wonder Woman 1984

  • The Prom

    ½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Holidate

    ★★½

  • My First Summer

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Freaky

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Half of It

    ★★

  • A Secret Love

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Zola

    ★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Last Christmas

    ★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Let It Snow

    ★½

  • Tall Girl

    ½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Little Joe

    ★★½

  • Beanpole

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Someone Great

    ★½

  • After

    ★½

  • Pet Sematary

  • Us

    ★★★★½

  • Stuber

    ★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★