Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Eden and After

Eden and After

1970
×
★★½
Edit this entry  
24
Peppermint Soda

Peppermint Soda

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★★
Edit this entry  
23
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Aniara

Aniara

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★
Edit this entry  
26
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Zola

Zola

2020
×
★★½
Edit this entry  
15
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★½
Edit this entry  
13
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Edit this entry  
16
House

House

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Edit this entry  
10
Freaky

Freaky

2020
×
★★
Edit this entry  
29
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
17
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Edit this entry  
17
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★½
Edit this entry  
31
He's All That

He's All That

2021
×
★½
Edit this entry  
30
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Craft

The Craft

1996
×
★★★
Edit this entry  
26
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★
Edit this entry  
25
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★★
Edit this entry  
23
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
Edit this entry  
23
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★½
Edit this entry  
20
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★½
Edit this entry  
19
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★
Edit this entry  
25
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Midnight Sun

Midnight Sun

2018
×
Edit this entry  
18
The Purge

The Purge

2013
×
Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Beautiful Darling

Beautiful Darling

2010
×
★★½
Edit this entry  
29
LFG

LFG

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Edit this entry  
02
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
01
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry