renad has logged 89 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Twitches

Twitches

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Witches

The Witches

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Teeth

Teeth

2007
×
Read the review Edit this entry  
15
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Book of Sun

The Book of Sun

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
Read the review Edit this entry  
01
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Edit this entry  
07
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry  
29
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Suspiria

Suspiria

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Work It

Work It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★
Edit this entry  
03
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The High Note

The High Note

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cars

Cars

2006
×
★★★
Edit this entry  
15
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Edit this entry  
13
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
I Walked with a Zombie

I Walked with a Zombie

1943
×
★½
Edit this entry  
08
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★½
Edit this entry  
07
The Bodyguard

The Bodyguard

1992
×
★★
Edit this entry  
07
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★
Edit this entry  
06
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★½
Edit this entry  
04
Main Hoon Na

Main Hoon Na

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love Wedding Repeat

Love Wedding Repeat

2020
×
Read the review Edit this entry