• The Devil Wears Prada

    The Devil Wears Prada

    ★★★★½

    why don’t they make fashion movies/tv shows like this anymore

  • D.E.B.S.

    D.E.B.S.

    ★★★½

    what’s not to love about a lesbian totally spies live action albeit a little low budget i just wish devon and/or meagan were the leads instead

  • Gone Girl

    Gone Girl

    ★★★★★

    my favorite romantic comedy!

  • Twitches

    Twitches

    ★★★★

    i love it and idc

  • The Witches

    The Witches

    ★★½

    anna hathaway!!!!

  • Unpregnant

    Unpregnant

    ★★★★

    this started out super cheesy but it was actually really good and a very fun watch

  • Teeth

    Teeth

    such an interesting concept but sadly made by a man...it could’ve been so good but it ended up being hollow with zero substance

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★★

    i have three hp rewatches/marathon’s with three different set’s of people this year...

  • The Social Dilemma

    The Social Dilemma

    ★★

    made some good points until it got into the politics then it wasn’t sure what it was trying to say

  • Casablanca

    Casablanca

    ★★

    it took me three days to finish this

  • The Book of Sun

    The Book of Sun

    ★★★½

    a coming of age movie that i understand and relate to who would have thought listen i avoid saudi media at all costs it tends to exude stupidity and don’t get me wrong this wasn’t exactly a masterpiece but it’s a step in the right direction and i thought it was fun

  • Pierrot le Fou

    Pierrot le Fou

    pretty movie with zero substance feels like i wasted two hours of my life