Sort by

emma has logged 52 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Clouds

Clouds

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Win It All

Win It All

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sliding Doors

Sliding Doors

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Like Crazy

Like Crazy

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Banana Split

Banana Split

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scoob!

Scoob!

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Love Wedding Repeat

Love Wedding Repeat

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
13th

13th

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The American President

The American President

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Onward

Onward

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry