Sort by
  • Barbie

    ★★★½

  • They Cloned Tyrone

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★½

  • The Little Mermaid

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • Prom Pact

    ★★★½

  • Renfield

    ★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★

  • Bottoms

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★★

  • Theater Camp

    ★★★★

  • This Place Rules

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Talk to Me

    ★★★

  • Smile

    ★★

  • The Menu

    ★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • Prey

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Lightyear

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

  • Love, Death & Robots: Jibaro

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • The Lost City

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

  • The Batman

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Pam & Tommy

  • Emergency

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Eternals

  • Encanto

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Green Knight

    ★★

  • The Suicide Squad

  • The Last Letter from Your Lover

    ★★

  • Lamb

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Save Ralph

  • Game of Thrones: The Iron Anniversary

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • To All the Boys: Always and Forever

  • WandaVision

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

  • Soul