Sort by

emma has logged 104 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Edit this entry  
29
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★
Edit this entry  
07
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ted

Ted

2012
×
★★½
Edit this entry  
16
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Smile

Smile

2022
×
★★★
Edit this entry  
31
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★½
Edit this entry  
24
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Luckiest Girl Alive

Luckiest Girl Alive

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
After Ever Happy

After Ever Happy

2022
×
★½
Edit this entry  
24
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fall

Fall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Watcher

Watcher

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Look Both Ways

Look Both Ways

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Speak

Speak

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
They/Them

They/Them

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★½
Edit this entry