Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
Edit this entry  
07
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Town

The Town

2010
×
★★
Edit this entry  
04
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★
Edit this entry  
02
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Edit this entry  
31
Extract

Extract

2009
×
★★
Edit this entry  
31
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

2009
×
★★
Edit this entry  
30
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★
Edit this entry  
30
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Edit this entry  
27
Zola

Zola

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Horrible Bosses 2

Horrible Bosses 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
23
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★
Edit this entry  
20
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Edit this entry  
18
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★
Edit this entry  
14
Win a Date with Tad Hamilton!

Win a Date with Tad Hamilton!

2004
×
★★
Edit this entry  
14
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Edit this entry  
11
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★
Edit this entry  
26
Rushed

Rushed

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★★½
Edit this entry  
19
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★½
Edit this entry  
18
Office Space

Office Space

1999
×
★★★
Edit this entry  
14
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
07
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Edit this entry  
06
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★
Edit this entry  
06
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Caddyshack

Caddyshack

1980
×
★★★
Edit this entry  
23
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★
Edit this entry  
10
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★½
Edit this entry  
06
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
03
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Edit this entry  
27
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Edit this entry  
19
Nell

Nell

1994
×
★★★
Edit this entry  
13
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Edit this entry  
03
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
31
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★
Edit this entry  
30
He's All That

He's All That

2021
×
★½
Edit this entry  
25
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
Edit this entry