• Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • WandaVision

  • Downfalls High

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • Chemical Hearts

    ★★

  • Host

    ★★★★

  • Greenland

    ★★★

  • Fatal Affair

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Artemis Fowl

    ★★

  • I May Destroy You

  • Becky

    ★★★

  • Dating Amber

    ★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★

  • The Lovebirds

    ★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Hollywood

  • Murder to Mercy: The Cyntoia Brown Story

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Quiz

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Misbehaviour

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • Playdate with Destiny

    ★★

  • All the Bright Places

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★

  • Onward

    ★★★★

  • Fantasy Island

  • Lost Girls

    ★★

  • Horse Girl

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Spree

    ★★

  • The Dissident

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • The Grudge

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Lady and the Tramp

    ★★