elfd. has logged 289 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Source Code

Source Code

2011
×
★★★★
Edit this entry  
29
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Rampage

Rampage

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Young Victoria

The Young Victoria

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
All Aboard! The Sleigh Ride

All Aboard! The Sleigh Ride

2015
×
Read the review Edit this entry  
21
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Monster House

Monster House

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Moana

Moana

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry