elfd. has logged 27 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Saw V

Saw V

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Saw II

Saw II

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hurricane Bianca: From Russia with Hate

Hurricane Bianca: From Russia with Hate

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Meg

The Meg

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Florence Foster Jenkins

Florence Foster Jenkins

2016
×
★★
Edit this entry  
09
Meet the Blacks

Meet the Blacks

2016
×
Read the review Edit this entry  
08
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
Oldboy

Oldboy

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Comedy Central Roast of Bruce Willis

Comedy Central Roast of Bruce Willis

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry