Sort by
  • Heart Breaker

  • Spokes & Robbers

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • Heart Failure

    ★★★★★

  • Catherine Called Birdy

    ★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Keep Sweet: Pray and Obey

  • The Beasts

    ★★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • A boy and his friend

  • Tramps!

    ★★★★

  • Letter to You

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Beautiful Beings

    ★★★★★

  • Utama

    ★★★★½

  • Fire of Love

    ★★★★½

  • Doctor Who: Eve of the Daleks

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Divination Dave

    ★★★★

  • To Kill the Birds & the Bees

  • Heart of Oak

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Prangover

  • O, Collecting Eggs Despite the Times

  • You Look Fine

    ★★½

  • The Last Page

    ★★★★

  • Encanto

  • Nudity

    ★★★★★

  • Dream of Now

    ★★★½

  • Please Introduce Yourself

  • @scroll_alice

  • Rabbits N' Ruses

  • Wild Flower

  • Sunshine City

  • 2003

  • Kabibi

  • Diana: The Musical

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • backspace

  • The Tragedy of Macbeth

  • Squid Game

  • As in Heaven

  • Techno, Mama

  • That Orchestra with the Broken Instruments

    ★★★★★

  • Il Buco

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

  • Malignant

    ★★★★

  • CASTOROCENE

    ★★½

  • Boiling Point

  • Candyman

    ★★★

  • Silvering

    ★★★★

  • Precious Hair & Beauty

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • after a room

    ★★

  • Hinterland

  • Love, Dad

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Lock Off

  • Old

    ★★★★½

  • Nitram

    ★★★★

  • The Right Words

  • Memoria

    ★★★★★

  • Prayers for the Stolen

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★