emmanuel has logged 31 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Pixar Story

The Pixar Story

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tag

Tag

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Dirt

The Dirt

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Thor

Thor

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Child's Play

Child's Play

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry