Sort by

emmanuel has logged 20 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Häxan

Häxan

1922
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
M

M

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Prom

Prom

2011
×
Read the review Edit this entry  
18
Max Keeble's Big Move

Max Keeble's Big Move

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hannah Montana & Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert

Hannah Montana & Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lost in America

Lost in America

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
George Washington

George Washington

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Kid

The Kid

1921
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry