Sort by

emmanuel has logged 27 entries for films during September 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Munsters

The Munsters

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Saw III

Saw III

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Saw II

Saw II

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Saw

Saw

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Father Stu

Father Stu

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Planet of the Apes

Planet of the Apes

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Duck, You Sucker

Duck, You Sucker

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Aguirre, the Wrath of God

Aguirre, the Wrath of God

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pinocchio

Pinocchio

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Welcome to the Club

Welcome to the Club

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Battle for the Planet of the Apes

Battle for the Planet of the Apes

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Conquest of the Planet of the Apes

Conquest of the Planet of the Apes

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Escape from the Planet of the Apes

Escape from the Planet of the Apes

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Beneath the Planet of the Apes

Beneath the Planet of the Apes

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry