Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Love & Death

Love & Death

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★
Edit this entry  
03
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★★★
Edit this entry  
28
Clock

Clock

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
23
BEEF

BEEF

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★
Edit this entry  
09
Murder Mystery 2

Murder Mystery 2

2023
×
★★
Edit this entry  
09
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★½
Edit this entry  
02
Tetris

Tetris

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
boygenius: the film

boygenius: the film

2023
×
Edit this entry  
30
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
True Spirit

True Spirit

2023
×
★★
Edit this entry  
25
Boston Strangler

Boston Strangler

2023
×
★★½
Edit this entry  
25
Daisy Jones & the Six

Daisy Jones & the Six

2023
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Louis Tomlinson: All of Those Voices

Louis Tomlinson: All of Those Voices

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Edit this entry  
10
Miley Cyrus – Endless Summer Vacation (Backyard Sessions)

Miley Cyrus – Endless Summer Vacation (Backyard Sessions)

2023
×
Edit this entry  
10
80 for Brady

80 for Brady

2023
×
★★★
Edit this entry  
08
Causeway

Causeway

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Living

Living

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
The Whale

The Whale

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Daisy Jones & the Six

Daisy Jones & the Six

2023
×
Read the review Edit this entry  
22
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
I Wanna Dance with Somebody

I Wanna Dance with Somebody

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
★★
Edit this entry  
13
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
Black Bird

Black Bird

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Your Place or Mine

Your Place or Mine

2023
×
★★½
Edit this entry  
08
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★½
Edit this entry  
05
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Shotgun Wedding

Shotgun Wedding

2022
×
★★½
Edit this entry  
28
Mrs. Harris Goes to Paris

Mrs. Harris Goes to Paris

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
kid 90

kid 90

2021
×
Edit this entry  
26
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★★
Read prior review Edit this entry