Sort by

emma has logged 34 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Judy

Judy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Edit this entry  
17
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Monday

Monday

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Full Monty

The Full Monty

1997
×
★★★
Edit this entry  
16
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Endings, Beginnings

Endings, Beginnings

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Friends with Money

Friends with Money

2006
×
Read the review Edit this entry  
13
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Words on Bathroom Walls

Words on Bathroom Walls

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dolly Parton: A MusiCares Tribute

Dolly Parton: A MusiCares Tribute

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Last Cruise

The Last Cruise

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Selena

Selena

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★½
Edit this entry