• The Usual Suspects

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Step Brothers

    ★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Sing 2

    ★★★★★

  • Pride & Prejudice

    ★★★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★½

  • Walk the Line

    ★★★★½

  • Taxi Driver

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★★

  • My Best Friend's Girl

    ½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • North Country

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • How to Lose a Guy in 10 Days

    ★★★★