Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Edit this entry  
25
Cousinhood

Cousinhood

2011
×
Read the review Edit this entry  
13
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★
Edit this entry  
23
The Navigator

The Navigator

1924
×
★★★
Edit this entry  
23
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
Read the review Edit this entry  
21
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
Edit this entry  
04
The Creator

The Creator

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★½
Edit this entry  
28
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
Edit this entry  
28
Life of an American Fireman

Life of an American Fireman

1903
×
Edit this entry  
28
Cinderella

Cinderella

1899
×
Edit this entry  
28
The Cabbage-Patch Fairy

The Cabbage-Patch Fairy

1896
×
Edit this entry  
21
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
Edit this entry  
21
The Cutting Edge: The Magic of Movie Editing

The Cutting Edge: The Magic of Movie Editing

2004
×
Read the review Edit this entry  
17
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
Edit this entry  
16
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★
Edit this entry  
23
Yours, Mine & Ours

Yours, Mine & Ours

2005
×
Edit this entry  
22
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Commitments

The Commitments

1991
×
Edit this entry  
16
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★½
Edit this entry  
12
Plus One

Plus One

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★
Edit this entry  
31
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Stuber

Stuber

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Noelle

Noelle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Edit this entry  
16
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★½
Edit this entry  
09
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★½
Edit this entry  
08
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Wham!

Wham!

2023
×
Edit this entry  
08
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★
Edit this entry  
07
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Ali Wong: Hard Knock Wife

Ali Wong: Hard Knock Wife

2018
×
Edit this entry  
05
Ali Wong: Don Wong

Ali Wong: Don Wong

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Edit this entry  
26
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry