• Framing Britney Spears

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • The Old Guard

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • The Half of It

    ★★★

  • The Last Dance

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Disclosure

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Dick Johnson Is Dead

  • Boys State

  • Into the Darkness

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Frozen II

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Painted Bird

    ★★½

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Vivarium

    ★★½

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Black Mirror: Smithereens

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Sick Sick Sick

    ★½

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Nina Wu

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Port Authority

    ★★½

  • The Wild Goose Lake

    ★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • And Then We Danced

    ★★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★