Sort by

Amr has logged 134 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Measure of a Man

The Measure of a Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
20
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★½
Edit this entry  
19
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★½
Edit this entry  
15
Ema

Ema

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
Both Sides of the Blade

Both Sides of the Blade

2022
×
Edit this entry  
22
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★
Edit this entry  
18
Casque d'Or

Casque d'Or

1952
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Night of the 12th

The Night of the 12th

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Edit this entry  
07
Broker

Broker

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
No Bears

No Bears

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Blonde

Blonde

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Argentina, 1985

Argentina, 1985

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Beasts Clawing at Straws

Beasts Clawing at Straws

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Son

The Son

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dead for a Dollar

Dead for a Dollar

2022
×
★★
Edit this entry  
06
Saint Omer

Saint Omer

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
On the Fringe

On the Fringe

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Music for Black Pigeons

Music for Black Pigeons

2022
×
Edit this entry  
06
Call of God

Call of God

2022
×
Edit this entry  
05
The Eternal Daughter

The Eternal Daughter

2022
×
★★
Edit this entry  
05
The Whale

The Whale

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
Edit this entry  
05
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Love Life

Love Life

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Other People's Children

Other People's Children

2022
×
★★½
Edit this entry  
04
The Kiev Trial

The Kiev Trial

2022
×
Edit this entry  
04
L'immensità

L'immensità

2022
×
★★½
Edit this entry  
03
Pearl

Pearl

2022
×
★★
Edit this entry  
03
The Whale

The Whale

2022
×
★★★½
Edit this entry  
03
Monica

Monica

2022
×
★★½
Edit this entry  
03
The Happiest Man in the World

The Happiest Man in the World

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Master Gardener

Master Gardener

2022
×
★★½
Edit this entry  
02
Athena

Athena

2022
×
★★½
Edit this entry  
02
All the Beauty and the Bloodshed

All the Beauty and the Bloodshed

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Padre Pio

Padre Pio

2022
×
Edit this entry  
02
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★
Edit this entry  
02
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
01
White Noise

White Noise

2022
×
★★½
Edit this entry  
01
TÁR

TÁR

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Theorem

Theorem

1968
×
★★★★
Edit this entry  
19
Nope

Nope

2022
×
★★½
Edit this entry  
01
La Notte

La Notte

1961
×
Edit this entry