• Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Normal People

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Cats

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Kiss Me at the Stroke of Midnight

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • Welcome to Marwen

  • The Princess Switch

  • Holy Lands

    ½

  • The Cry

    ★★★½

  • Apostle

    ★★★

  • Her Smell

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • A Very English Scandal

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

    ★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Alex Strangelove

    ★★★½

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★

  • Ordeal by Innocence

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Colette

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Pottersville

  • WHAT DID JACK DO?

  • The Man Who Invented Christmas

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★

  • The Ritual

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Mary Shelley

    ★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Speech & Debate

    ★½

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • God's Own Country

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Thoroughbreds

    ★★★

  • The Big Sick

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • The Young Pope

    ★★★★★

  • 13th