Sort by
  • The Boys in the Boat

  • A Biltmore Christmas

  • Napoleon

    ★★½

  • The Iron Claw

  • Maestro

    ★★★★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

  • Ferrari

  • The Holdovers

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★½

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • May December

  • Killers of the Flower Moon

  • Book Club: The Next Chapter

    ★★★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

  • Air

    ★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • Rye Lane

    ★★★★

  • You Hurt My Feelings

    ★★★★

  • Hanukkah on Rye

  • Homecoming: The Road to Mullingar

  • The Redeem Team

  • Do Revenge

    ½

  • Catherine Called Birdy

    ★★★★★

  • Glass Onion

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • How to score 10 runs in the first inning and lose

  • Not Okay

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★★★

  • Persuasion

  • Hustle

  • Showing Up

  • Elvis

  • EO

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

  • The Northman

  • RRR

  • The Lost City

  • The Batman

    ★★★

  • Marry Me

  • The Matrix Resurrections

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Benediction

    ★★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • Il Buco

    ★★★★★

  • Cyrano

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Annette

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Finding You

  • Framing Britney Spears

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • The Dig

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Happiest Season

  • Rebecca

    ★½

  • Blithe Spirit

    ★★★½

  • Hubie Halloween

  • Still Processing

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Fatima

  • Unhinged

    ★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • The High Note