Sort by

emma has logged 24 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Serendipity

Serendipity

2001
×
Read other review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Yours, Mine and Ours

Yours, Mine and Ours

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
25
Doctor Who: The Christmas Invasion

Doctor Who: The Christmas Invasion

2005
×
Read the review Edit this entry  
25
12 Dates of Christmas

12 Dates of Christmas

2011
×
Read the review Edit this entry  
25
Bell, Book and Candle

Bell, Book and Candle

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
Read the review Edit this entry  
22
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
Read the review Edit this entry  
21
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
FairyTale: A True Story

FairyTale: A True Story

1997
×
Read the review Edit this entry  
14
The Lion in Winter

The Lion in Winter

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
Read the review Edit this entry  
05
Laura

Laura

1944
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry