• Wonder Woman 1984

    ½

  • The Hand

    ★★★½

  • Perifericu

    ★★★★★

  • Dry Wind

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★½

  • Kerexu

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Pacarrete

    ★★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • Invisible Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Heroes Don't Die

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Waiting for the Carnival

    ★★★

  • Greta

    ★★★½

  • Just Don't Think I'll Scream

    ★★★★

  • Fevereiros

    ★★★★

  • In the Heart of the World

    ★★★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★½

  • The Blue Flower of Novalis

    ★★½

  • High Life

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★

  • Unremember

    ★★★

  • Roma

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Climax

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★

  • The Trial

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★

  • Mandy

    ★½

  • Coco

  • Happy Death Day

    ★★

  • mother!

    ★★

  • It

    ★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Guigo Offline

    ★★½

  • Loveless

    ★★★★

  • The Beguiled

    ★★

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★★★

  • Land Vessels

    ★★★½

  • Pendular

    ★★★½

  • Just Like Our Parents

    ★★½

  • Araby

    ★★★★★

  • Body Electric

    ★★★½

  • Newness

  • Baronesa

    ★★½

  • Get Out

    ★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Mudbound

    ★★★★

  • Split

    ★★★

  • Dawson City: Frozen Time

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Cinema Novo

    ★★★½

  • King Cobra

    ½

  • Kedi

    ★★★½

  • Where I Grow Old

    ★★★½

  • Neon Bull

    ★★★★

  • Mountains May Depart

    ★★★★

  • Henry Gamble's Birthday Party

    ★★

  • Last Conversations

    ★★★★

  • The Invitation

    ★★

  • How Tasty Was My Little Cafaçu

    ★★½

  • Interstellar

    ★★½

  • Wild Tales

    ★★★★

  • She Comes Back on Thursday

    ★★★★

  • Still the Water

    ★★★★★