Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
11
A Whisker Away

A Whisker Away

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Happening

Happening

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Men

Men

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
On the Count of Three

On the Count of Three

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Le Petit Soldat

Le Petit Soldat

1963
×
★★★★
Edit this entry  
16
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Without a Paddle

Without a Paddle

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Kiss

The Kiss

1896
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Censor

Censor

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Three Songs for Benazir

Three Songs for Benazir

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Audible

Audible

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Lead Me Home

Lead Me Home

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
The Queen of Basketball

The Queen of Basketball

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Smiling Friends

Smiling Friends

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Belle

Belle

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lolita

Lolita

1962
×
★★★½
Edit this entry  
27
Adolescents

Adolescents

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Me and My Sister

Me and My Sister

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
La Grande Bouffe

La Grande Bouffe

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Beanie Mania

Beanie Mania

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Man Named Scott

A Man Named Scott

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Everything Went Fine

Everything Went Fine

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry