gillian has logged 50 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wayne's World 2

Wayne's World 2

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Master of Disguise

The Master of Disguise

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Alt-Right: Age of Rage

Alt-Right: Age of Rage

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
View from the Top

View from the Top

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Comedy

The Comedy

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
I Know This Much Is True

I Know This Much Is True

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Goon

Goon

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
Mystery, Alaska

Mystery, Alaska

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Glass

Glass

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Split

Split

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★
Edit this entry  
08
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Insider

The Insider

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Rodney King

Rodney King

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
05
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Original Cast Album: Company

Original Cast Album: Company

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry