• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Hamilton

  • Taylor Swift City of Lover Concert

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★½

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Missing 411: The Hunted

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Chasing Happiness

    ★★½

  • Good Omens

  • Ma

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Someone Great

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • After

  • Us

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★

  • Hail Satan?

    ★★★½

  • Serenity

    ★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Ellen DeGeneres: Relatable

  • Vice

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Robin Hood

  • Venom

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★

  • Kin

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Cam

    ★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Family Blood

    ★½