Rachel has logged 97 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ma

Ma

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Project X

Project X

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★
Edit this entry  
02
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Edit this entry  
24
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Once

Once

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★½
Edit this entry  
10
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Scream

Scream

1996
×
★★★
Edit this entry  
23
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
Read the review Edit this entry  
15
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
After

After

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Serenity

Serenity

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Into the Forest

Into the Forest

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Chasing Happiness

Chasing Happiness

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★
Edit this entry  
04
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry