Rachel has logged 172 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★
Edit this entry  
20
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
Edit this entry  
15
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★½
Edit this entry  
14
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★
Edit this entry  
10
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★½
Edit this entry  
08
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★
Edit this entry  
08
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Madagascar

Madagascar

2005
×
★★
Edit this entry  
04
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Edit this entry  
03
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
29
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Edit this entry  
24
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★
Edit this entry  
23
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★
Edit this entry  
18
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Read prior review Edit this entry  
17
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
Edit this entry  
12
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★½
Edit this entry  
11
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Edit this entry  
09
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Baby Mama

Baby Mama

2008
×
★★★
Edit this entry  
03
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★
Edit this entry  
27
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Road to El Dorado

The Road to El Dorado

2000
×
★★★½
Edit this entry  
25
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry