Sort by
  • 1917

    ★★★½

  • 3022

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • Synecdoche, New York

    ★★★★

  • Gladiator

    ★★★½

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★½

  • Bugsy

    ★★★½

  • Do the Right Thing

    ★★★★½

  • Zapped!

  • Fantastic Planet

    ★★★½

  • Rosemary's Baby

    ★★★★

  • Who's Afraid of Virginia Woolf?

    ★★★★

  • Cape Fear

    ★★★½

  • Casablanca

    ★★★★★