Sort by

Theo has logged 41 entries for films during February 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★½
Edit this entry  
26
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Edit this entry  
20
Crash

Crash

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Scream

Scream

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Clue

Clue

1985
×
★★★
Edit this entry  
18
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★
Edit this entry  
17
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Big

Big

1988
×
★★★★
Edit this entry  
16
Prince of Persia: The Sands of Time

Prince of Persia: The Sands of Time

2010
×
★★
Edit this entry  
15
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Pink Panther

The Pink Panther

2006
×
★★★★
Edit this entry  
12
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Cell

The Cell

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Streamline

Streamline

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Kimi

Kimi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★
Edit this entry  
09
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★½
Edit this entry  
08
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Edit this entry  
04
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
1922

1922

2017
×
★★½
Edit this entry