Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Homebound

Homebound

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Watcher

Watcher

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Detroit Rock City

Detroit Rock City

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Retrievers

The Retrievers

1982
×
Read the review Edit this entry  
15
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Behind Her Eyes

Behind Her Eyes

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Torn Hearts

Torn Hearts

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dashcam

Dashcam

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
The Hearse

The Hearse

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Planet of the Vampires

Planet of the Vampires

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hatching

Hatching

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nightmare at Noon

Nightmare at Noon

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Other Side of the Box

Other Side of the Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
You Are Not My Mother

You Are Not My Mother

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Dark Mirror

The Dark Mirror

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Body Snatcher

The Body Snatcher

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Master

Master

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Treasure of Abbot Thomas

The Treasure of Abbot Thomas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
100.000 Acres of Pine

100.000 Acres of Pine

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
She-Wolf

She-Wolf

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Legend of Sleepy Hollow

The Legend of Sleepy Hollow

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lottery

The Lottery

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Home

The Home

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Cellar

The Cellar

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Two Thousand Maniacs!

Two Thousand Maniacs!

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Invasion of the Blood Farmers

Invasion of the Blood Farmers

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fangs

Fangs

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dark Waters

Dark Waters

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Alligator People

The Alligator People

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Monster's Christmas

The Monster's Christmas

1981
×
Read the review Edit this entry  
18
The Haunting of Seacliff Inn

The Haunting of Seacliff Inn

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Neutron the Atomic Superman vs. the Death Robots

Neutron the Atomic Superman vs. the Death Robots

1962
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Lake of the Dead

Lake of the Dead

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Homicidal

Homicidal

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rorschach

Rorschach

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hell is Empty

Hell is Empty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Lost Hearts

Lost Hearts

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Woman Who Came Back

Woman Who Came Back

1945
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
We Have Always Lived in the Castle

We Have Always Lived in the Castle

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
All My Friends Hate Me

All My Friends Hate Me

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Night's End

Night's End

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Backstroke

Backstroke

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry