• Moneyball

    ★★★½

  • Tinker Tailor Soldier Spy

    ★★★★½

  • The Art of Flight

    ★★★★★

  • Kill List

    ★★★

  • Rise of the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Friends with Benefits

    ★★½

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★★

  • Drive

    ★★★★

  • Tangled

    ★★★★

  • 127 Hours

    ★★★

  • Easy A

    ★★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★½

  • Inception

  • Toy Story 3

    ★★★★★

  • Summer Wars

    ★★★★★

  • Up

    ★★★★½

  • Monsters vs Aliens

    ★★★

  • Moon

    ★★★★½

  • That's It, That's All

    ★★★★★

  • Role Models

    ★★★★½

  • Ponyo

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★½

  • WALL·E

    ★★★★

  • You Don't Mess with the Zohan

    ★★★★

  • Kung Fu Panda

    ★★★

  • Dangerous Days: Making Blade Runner

    ★★★½

  • Appleseed: Ex Machina

    ★★★½

  • Ratatouille

    ★★★★½

  • Letters from Iwo Jima

    ★★★½

  • Tekkonkinkreet

    ★★★½

  • Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - Solid State Society

    ★★★½

  • The Girl Who Leapt Through Time

    ★★★★

  • Cars

    ★½

  • Kingdom of Heaven

    ★★½

  • The Incredibles

    ★★★★½

  • Ghost in the Shell 2: Innocence

    ★★★★

  • Wonderful Days

    ★★★½

  • WXIII: Patlabor The Movie 3

    ★★★★

  • Monsters, Inc.

    ★★★★½

  • Toy Story 2

    ★★★

  • Fight Club

  • A Bug's Life

    ★★★★

  • Alien Resurrection

    ★★

  • Starship Troopers

    ★★★★

  • Toy Story

    ★★★★★

  • Ghost in the Shell

    ★★★★★

  • Apollo 13

    ★★★★★

  • The Nightmare Before Christmas

    ★★★½

  • Patlabor 2: The Movie

    ★★★★

  • Alien³

    ★★★★

  • Terminator 2: Judgment Day

    ★★★★

  • Robin Hood: Prince of Thieves

    ★★★

  • Patlabor: The Movie

    ★★★★

  • Akira

    ★★★★★

  • Beetlejuice

    ★★★½

  • Manhunter

    ★★★

  • Aliens

    ★★★★★

  • Nausicaä of the Valley of the Wind

    ★★★★½

  • Return of the Jedi

    ★★★★★

  • Blade Runner

    ★★★★★

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★★

  • The Jerk

    ★★★★½

  • Life of Brian

    ★★★★

  • Alien

    ★★★★★

  • Apocalypse Now

    ★★★★★

  • The Star Wars Holiday Special

    ★★

  • Close Encounters of the Third Kind

    ★★★

  • Star Wars

    ★★★★★

  • Wizards

    ★★★★

  • American Graffiti

    ★★★½

  • Battle for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Conquest of the Planet of the Apes

    ★★★½