RSS feed for EmpireOnline

EmpireOnline has logged 195 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Last Tree

The Last Tree

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Night Hunter

Night Hunter

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Phoenix

Phoenix

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Shock of the Future

The Shock of the Future

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rojo

Rojo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Shiny Shrimps

The Shiny Shrimps

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Judy

Judy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Million Little Pieces

A Million Little Pieces

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Bait

Bait

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Inna de Yard

Inna de Yard

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Memory: The Origins of Alien

Memory: The Origins of Alien

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Asterix: The Secret of the Magic Potion

Asterix: The Secret of the Magic Potion

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Mrs Lowry & Son

Mrs Lowry & Son

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crawl

Crawl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
UglyDolls

UglyDolls

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
J.T. LeRoy

J.T. LeRoy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Art of Racing in the Rain

The Art of Racing in the Rain

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Playmobil: The Movie

Playmobil: The Movie

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Realm

The Realm

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Photograph

Photograph

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Charming

Charming

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Holiday

Holiday

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Animals

Animals

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Chambermaid

The Chambermaid

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Marianne & Leonard: Words of Love

Marianne & Leonard: Words of Love

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Horrible Histories: The Movie - Rotten Romans

Horrible Histories: The Movie - Rotten Romans

2019
×
★★
Read the review Edit this entry