Sort by

this barbie is ghostface™️ has logged 283 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Muppets Christmas: Letters to Santa

A Muppets Christmas: Letters to Santa

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Barbie in A Christmas Carol

Barbie in A Christmas Carol

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Barbie and the Diamond Castle

Barbie and the Diamond Castle

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Barbie in the Nutcracker

Barbie in the Nutcracker

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★★
Edit this entry  
07
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★½
Edit this entry  
30
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Apples

Apples

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Barbie in the Pink Shoes

Barbie in the Pink Shoes

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Element of Crime

The Element of Crime

1984
×
Read the review Edit this entry  
20
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Corn Is in Danger

The Corn Is in Danger

1945
×
Read the review Edit this entry  
18
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Mysterious X

The Mysterious X

1914
×
★★★
Edit this entry  
17
The Blue Umbrella

The Blue Umbrella

2013
×
Read the review Edit this entry  
17
Partly Cloudy

Partly Cloudy

2009
×
Read the review Edit this entry  
16
Day of Wrath

Day of Wrath

1943
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Barbie Video Game Hero

Barbie Video Game Hero

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Venus Effect

The Venus Effect

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Barbie: Spy Squad

Barbie: Spy Squad

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry