• Enola Holmes

    ★★★

  • The Speed Cubers

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

  • BTS 5th Muster

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

    ★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Falling Inn Love

    ★★

  • Nimic

    ★★★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • The Last Summer

    ½

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • The Perfect Date

    ★½

  • After

    ½

  • The Ruthless

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Princess Switch

    ★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • At Eternity's Gate

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Set It Up

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ½

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Adrift

    ★½

  • The Kissing Booth

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Bao

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • Sono tornato

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★★

  • Like a Cat on a Highway

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Justice League

    ½

  • The Current War

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Olaf's Frozen Adventure

    ★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Despicable Me 3

  • One Love Manchester

    ★★★