empxtiness has logged 62 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Walk

The Walk

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
05
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Shining

The Shining

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Labyrinth of Passion

Labyrinth of Passion

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spaceballs

Spaceballs

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Falling Inn Love

Falling Inn Love

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shakespeare in Love

Shakespeare in Love

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sister Act

Sister Act

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Madagascar 3: Europe's Most Wanted

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Crimson Permanent Assurance

The Crimson Permanent Assurance

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Vacanze in America

Vacanze in America

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
About Time

About Time

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
13
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Luxo Jr.

Luxo Jr.

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★½
Read the review Edit this entry