Emre has logged 170 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★
Edit this entry  
19
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★½
Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Edit this entry  
30
Secretary

Secretary

2002
×
★★
Edit this entry  
29
Veronica Mars

Veronica Mars

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
The 4th Man

The 4th Man

1983
×
★★★½
Edit this entry  
15
A Dirty Carnival

A Dirty Carnival

2006
×
★★★½
Edit this entry  
15
Wicker Park

Wicker Park

2004
×
★★★½
Edit this entry  
15
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Cherry Blossoms

Cherry Blossoms

2008
×
★★★½
Edit this entry  
13
Bad Timing

Bad Timing

1980
×
★★★
Edit this entry  
13
Macadam Stories

Macadam Stories

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
Comet

Comet

2014
×
★★½
Edit this entry  
11
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★½
Edit this entry  
29
Unfaithful

Unfaithful

2002
×
★★★
Edit this entry  
29
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Edit this entry  
27
Love in the Afternoon

Love in the Afternoon

1972
×
★★★½
Edit this entry  
27
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★★
Edit this entry  
08
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★
Edit this entry  
04
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Edit this entry  
30
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
They Shoot Horses, Don't They?

They Shoot Horses, Don't They?

1969
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★½
Edit this entry  
21
The Little Girl Who Lives Down the Lane

The Little Girl Who Lives Down the Lane

1976
×
★★★
Edit this entry  
21
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★
Edit this entry  
20
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★½
Edit this entry  
19
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★½
Edit this entry  
19
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★
Edit this entry  
18
Something Useful

Something Useful

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Player

The Player

1992
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★
Edit this entry  
11
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Edit this entry  
07
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★
Edit this entry  
07
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★
Edit this entry  
05
A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

2014
×
★★★
Edit this entry  
04
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
02
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
On Body and Soul

On Body and Soul

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Father

The Father

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
November

November

2017
×
★★★½
Edit this entry