Sort by

eve w has logged 11 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Twin Peaks

Twin Peaks

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Notorious

Notorious

1946
×
★★★
Edit this entry  
15
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lost in La Mancha

Lost in La Mancha

2002
×
★★★½
Edit this entry  
02
Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

Lost Soul: The Doomed Journey of Richard Stanley's “Island of Dr. Moreau”

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Edit this entry