• Independence Day: Resurgence

    ★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★★

  • Zootopia

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • Creed

    ★★★★★

  • The Martian

    ★★★★★

  • Spotlight

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Jurassic World

    ★★★

  • Sicario

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Big Hero 6

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★

  • Godzilla

    ★★★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★

  • The Lego Movie

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★

  • Boyhood

    ★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★

  • Frozen

    ★★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★★

  • Thor: The Dark World

    ★★★

  • 12 Years a Slave

    ★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • Gravity

    ★★★★★

  • Snowpiercer

    ★★★★

  • Pacific Rim

    ★★★★★

  • The World's End

    ★★

  • Man of Steel

    ★★★★★

  • Star Trek Into Darkness

    ★★★★★

  • Iron Man 3

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★

  • Life of Pi

    ★★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★★★★

  • Skyfall

    ★★★★

  • Argo

    ★★★★

  • Looper

    ★★★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★

  • The Master

    ★★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★

  • Prometheus

    ★★★★

  • The Avengers

    ★★★★

  • The Hunger Games

    ★★★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★★

  • Drive

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Black Swan

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Toy Story 3

    ★★★★★