Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rumble

Rumble

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jerrod Carmichael: Rothaniel

Jerrod Carmichael: Rothaniel

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hoop Dreams

Hoop Dreams

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jim Gaffigan: Comedy Monster

Jim Gaffigan: Comedy Monster

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Clüsterfünke Christmas

A Clüsterfünke Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
DreamWorks Home: For the Holidays

DreamWorks Home: For the Holidays

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Little Mermaid II: Return to the Sea

The Little Mermaid II: Return to the Sea

2000
×
Read the review Edit this entry  
27
If You Give a Mouse a Christmas Cookie

If You Give a Mouse a Christmas Cookie

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Twins

The Twins

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Tatooine Rhapsody

Tatooine Rhapsody

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Blush

Blush

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Duel

The Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
LuLaRich

LuLaRich

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry